Informacje

Policjanci uczestniczyli w egzaminie na kartę rowerową

Data publikacji 01.06.2022

Policjanci ze żnińskiej komendy uczestniczyli w egzaminach praktycznych na kartę rowerową. W czasie tych spotkań nie zabrakło cennych rad dla młodych cyklistów, co do bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj (31.05.22) w Szkole Podstawowej nr 5 w Żninie oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Bożejewicach odbyły się egzaminy praktyczne na kartę rowerową. Uczestniczyli w nich również policjanci ze żnińskiej komendy. Dla młodych rowerzystów był do pokonania tor, z którym poradzili sobie znakomicie. Po zakończeniu egzaminu nie zabrakło cennych rad dla młodych uczestników ruchu drogowego. W ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”  mundurowi przypomnieli jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jakie obowiązkowe elementy powinien posiadać rower.

Pamiętajmy, że niezależnie od wieku i w jakim celu korzystamy z roweru czy jest to dojazd do pracy, szkoły czy czas poświęcony na rekreacja jesteśmy „Niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego” - szczególnie narażeni na skutki zdarzeń drogowych.        

 • dziewczynka na rowerze pokonuje tor egzaminacyjny, na płycie boiska zgromadzona jest grupa uczniów z rowerami, nauczycielka oraz policjantka
 • dziewczyna na rowerze przejeżdża pomiędzy słupkami, z boku stoi policjantka
 • uczniowie z rowerami, policjantki i nauczycielka stoją na płycie boiska
 • policjantka rozmawia z grupą dzieci, które mają ze sobą rowery
 • dziewczynka na rowerze pokonuje tor egzaminacyjny, na którym znajdują się dwie inne osoby
 • przed torem egzaminacyjnym na kartę rowerową stoi chłopak z rowerem, policjant i przyglądający się chłopcy
 • tablica poglądowa z elementami obowiązkowego i dodatkowego wyposażenia roweru
Powrót na górę strony