Informacje

O przemocy, narkotykach i dopalaczach na spotkaniu z gimnazjalistami

Data publikacji 25.10.2017

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” sierż. sztab. Arkadiusz Kaczmarek spotkał się z uczniami II-gich klas gimnazjum w Janowcu Wlkp. Podczas prelekcji mundurowy omówił zagadnienia dotyczące szeroko pojętej przemocy, jej objawy, rodzaje i skutki. Ponadto omówiono problematykę związaną z dopalaczami.

We wtorek (24.10.2017) policjant z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim sierż. sztab. Arkadiusz Kaczmarek spotkał się z uczniami gimnazjum klas II-gich w Janowcu Wlkp. Podczas prelekcji mundurowy omówił problematykę dotyczącą szeroko pojmowanej przemocy. Wyjaśnili czym się ona charakteryzuje, jakie są jej rodzaje, skutki a także jaka odpowiedzialność karna grozi za jej stosowanie. Opowiedział o procedurze tak zwanej „niebieskiej karty”. Zreferował w jaki sposób, postępują poszczególne służby i w stosunku do kogo taka procedura może być wdrożona. Omówił również jakie konsekwencja prawne grożą za stosowanie przemocy zarówno w szkole, jak i poza nią. 
Funkcjonariusz wygłosił także prelekcję na temat dopalaczy. Wskazał ich pochodzenie, skutki ich zażywania oraz konsekwencje prawne związane z ich posiadaniem bądź sprzedażą. Jak rozpoznawać poszczególne środki i substancje odurzające? Jak działają na organizm człowieka? Jakie zagrożenia niosą? To tylko kilka z wielu pytań, na które odpowiedział policjant. Obalono również krążące na ich temat mity o tym, że dopalacz to bezpieczna alternatywa dla narkotyków oraz że są to substancje pochodzenia wyłącznie naturalnego. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu i aktywnie w nim uczestniczyła.
To kolejne spotkanie mundurowych w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, która została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka i nawiązuje do poprzednich kampanii MSWiA, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

 

Powrót na górę strony