Wiadomości

Ślubowanie w żnińskiej komendzie

Data publikacji 11.01.2022

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie odbyło się uroczyste ślubowanie. W szeregi żnińskich mundurowych wstąpił nowy funkcjonariusz. Indywidualny charakter uroczystości podyktowany był obowiązującymi wymogami sanitarnymi.

Dzisiaj (11.01.22) w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której nowo przyjęty funkcjonariusz wypowiedział słowa „Roty ślubowania”. Ślubowanie odebrał Komendant Powiatowy Policji w Żninie nadkom. Mariusz Gaik.

Przełożony pogratulował policjantowi wyboru drogi życiowej i wstąpienia w szeregi Policji. Życzył powodzenia, wytrwałości i siły do podejmowania codziennych wyzwań, które niewątpliwie przyniesie każdy dzień służby.

W najbliższym czasie funkcjonariusz odbędzie szkolenie zawodowe podstawowe, po którym rozpocznie służbę w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego żnińskiej komendy.

  • Funkcjonariusz podczas ślubowania. Policjant trzyma w górze prawą rękę i wypowiada słowa roty ślubowania. Za nim z lewej strony widoczny dowódca uroczystości podinsp. Krzysztof Jaźwiński.
  • Komendant Powiatowy Policji w Żninie nadkom. Mariusz Gaik wręcza nowo przyjętemu policjantowi akt mianowania.
  • Sala odpraw w żnińskiej komendzie. Z lewej strony stoi Komendant Powiatowy Policji w Żninie nadkom. Mariusz Gaik, na środku nowo przyjęty policjant, który chwile wcześniej złożył ślubowanie, z prawej strony dowódca uroczystości podinsp. Krzysztof Jaźwiński.
Powrót na górę strony