Wiadomości

O pracy w policji na spotkaniu z licealistami

Data publikacji 08.04.2022

Policjantki ze żnińskiej komendy spotkały się z licealistami z klas maturalnych w Zespole Szkół Ekonomiczno–Handlowych w Żninie. Młodzież dowiedziała się, jakie warunki należy spełnić, aby zostać funkcjonariuszem Policji oraz jakie są poszczególne etapy rekrutacji.

W tym tygodniu policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Żninie spotkały się z uczniami klas maturalnych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie. Zajęcia były poświęcone tematyce dotyczącej możliwości wstąpienia w szeregi Policji, do czego prelegentki zachęcały.   

Podczas prelekcji młodzież dowiedziała się, jakie kryteria musi spełnić przyszły kandydat na policjanta, a także jaki wpływ na „nieposzlakowaną” opinię mają młodzieńcze przewinienia. Wyjaśniły, jakie dokumenty należy przygotować. Ponadto opowiedziały o specyfice pracy w poszczególnych wydziałach i komórkach organizacyjnych.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, o czym świadczyły liczne pytania, m.in. o uprawnienia policjantów w związku z pełnioną służbą, możliwość rozwoju, kształcenia czy ścieżki kariery zawodowej.  

Powrót na górę strony