Wiadomości

Dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim odwiedził wczoraj dzieci z Gminnego Przedszkola w Rogowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci omówili zasady bezpiecznego wypoczynku i radzili jak postępować w sytuacji zagrożenia.

Wakacje to czas zabawy i wypoczynku. Pamiętamy wówczas o przyjemnościach, ale łatwo zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj (21.06.22) janowieccy dzielnicowi  asp. szt. Roman Błaszczyk i mł. asp. Bartosz Nowak odwiedzili dzieci z Gminnego Przedszkola w Rogowie.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci omówili zasady bezpiecznego wypoczynku. Radzili, aby wybierać zbiorniki wodne, które są nam znane oraz które nadzoruje ratownik. Wyjaśnili, jak należy się zachować gdy widzimy osobę tonącą, a także w jaki sposób udzielić jej pomocy. Mundurowi przypomnieli podstawowe przepisy ruchu drogowego w aspekcie bezpiecznego poruszania się po drodze. Omówili również jak się zachowywać aby było bezpiecznie: w domu, lesie, miejscach zbiorowego wypoczynku. Dzielnicowi przypomnieli numery alarmowe służb ratowniczych.

Powrót na górę strony