Wiadomości

Porady jak bezpiecznie spędzić wakacje

Policyjny profilaktyk i funkcjonariusz straży pożarnej w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie. Mundurowi przygotowali prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

Koordynator ds. profilaktyki społecznej w żnińskiej komendzie Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk oraz funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie Daniel Osmański, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie.  Przedstawiciele służb podczas przedwakacyjnej prelekcji opowiedzieli jak bezpiecznie wypoczywać i podróżować. Przypomnieli podstawowe przepisy ruchu drogowego, które obowiązują pieszych, rowerzystów i pasażerów pojazdów. Zachęcali do korzystania z odblasków.

Radzili, aby wybierać strzeżone plaże, gdzie pomocy może udzielić ratownik, a także by zawsze być pod opieką osoby dorosłej. Przestrzegali przed kąpielami w zbiornikach wodnych, które nie są nam znane. Poruszyli również tematykę dotyczącą prac polowych. Informowali, że dzieci nie mogą w nich uczestniczyć, gdyż niosą one ze sobą wiele zagrożeń.

Powrót na górę strony