Wiadomości

Święto Policji w powiecie żnińskim

Data publikacji 22.07.2022

W dniu 21 lipca br. na placu Komendy Powiatowej Policji w Żninie, z okazji Święta Policji odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której funkcjonariusze otrzymali nagrody oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Nie zabrakło podziękowań oraz życzeń.

Wczoraj (21.07.22) o godz. 9.00 na placu Komendy Powiatowej Policji w Żninie odbyła się uroczysta zbiórka żnińskich mundurowych, pracowników Policji oraz zaproszonych gości.  
Uroczystość rozpoczęto złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Arturowi Malinowskiemu przez dowódcę uroczystości podinsp. Krzysztofa Jaźwińskiego, po którym nastąpiło odegranie hymnu.  

Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Żninie nadkom. Mariusz Gaik, który przywitał zaproszonych gości, dziękując jednocześnie przedstawicielom służb, instytucji oraz podmiotom współpracującym z policją. Podziękowania trafiły również do pracowników cywilnych, od których w dużej mierze zależy sprawne funkcjonowanie jednostki. Pozdrowienia oraz podziękowania trafiły do policyjnych emerytów, którzy będąc jeszcze w służbie przekazali funkcjonariuszom wiele rad i umiejętności.

 W dniu obchodów Święta Policji Szef żnińskich mundurowych życzył wszystkim policjantom wytrwałości w realizacji zadań w codziennej służbie. Przekazał również wyrazy wdzięczności za rzetelną i ofiarną służbę, życząc dalszej satysfakcji z pracy oraz realizacji planów zawodowych oraz osobistych.

 Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski, w imieniu własnym oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotra Leciejewskiego, podziękował za trudną i odpowiedzialną służbę, która wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, życząc jednocześnie bezpiecznej służby, a awansowanym i nagrodzonym serdecznie pogratulował. Podziękowania trafiły również do najbliższych i członków rodzin, dla których służba w Policji również wiąże z wieloma wyrzeczeniami. Słowa uznania zostały skierowane do obecnych przedstawicieli samorządu, bez wsparcia których codzienna służba byłaby o wiele trudniejsza.
Słowa podziękowania skierował również Starosta Żniński, Pan Zbigniew Jaszczuk, który mówił o znaczącym wpływie pracy żnińskich policjantów na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Podczas uroczystej zbiórki Zastępca Komendanta Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Żninie nadkom. Mariuszem Gaikiem oraz Starostą Żnińskim Panem Zbigniewem Jaszczuk wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.  
  
W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie awanse otrzymało 60 funkcjonariuszy: w korpusie oficerów - 3, w korpusie aspirantów - 33, w korpusie podoficerów – 19, w korpusie szeregowych - 5.
  
Starosta Żniński przyznał nagrody dla 2 wyróżniających się policjantów naszej jednostki, którzy realizują zadania z zakresu służby prewencyjnej, otrzymał starszy dzielnicowy Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. Michał Starczewski oraz policjant służby patrolowo-interwencyjnej Posterunku Policji w Łabiszynie sierż. Łukasz Łysy.
  
Wszystkim serdecznie gratulujemy.  

 • policjanci w mundurze galowym stoją w rzędzie w tle napis Powiatowe Święto Policji
 • policjanci w mundurze galowym stoją w dwuszeregu
 • policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie, stoją w dwuszeregu
 • przemawia Komendant Powiatowy Policji w Żninie nadkomisarz Mariusz Gaik obok stoi policjantka
 • pod namiotem z Policja stoją zaproszeni goście
 • pod namiotem z napisem Policja Żnin stoją zaproszeni gości wśród nich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski
 • policjantka oddaje honor Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, inspektorowi Arturowi Malinowskiemu
 • Starosta Żniński wręcza nagrody policjantom
Powrót na górę strony