Wiadomości

Podsumowanie działań „Trzeźwy kierujący”

Data publikacji 02.08.2022

Wczoraj na drogach powiatu żnińskiego mundurowi prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Wykonali łącznie około 600 sprawdzeń stanu trzeźwości. W trzech przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy, bo kierujący znajdowali się pod działaniem alkoholu.

Wczoraj (1.08.22) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żninie prowadzili na drogach powiatu żnińskiego działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Ich celem było eliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo, iż wcześniej spożywali alkohol. Akcja była prowadzona zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych.

W działaniach wzięło udział 10 policjantów, którzy przeprowadzili łącznie około 600 kontroli trzeźwości. W Barcinie funkcjonariusze zatrzymali 40-latka, który kierował fiatem oraz 35-latka, który prowadził opla. Sprawdzenie alkomatem wskazało, że mieszkańcy barcińskiej gminy znajdowali się po użyciu alkoholu. Za popełnione wykroczenie zgodnie z obowiązującym taryfikatorem grozi im kara grzywny nie mniejsza niż 2500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż 6 miesięcy.  

Funkcjonariusze zatrzymali ponadto 55-latka, który jechał osobową skodą. Przeprowadzone czynności kontrolne wykazały, że mieszkaniec gminy Żnin był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto,  sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5000 zł.   

We wszystkich trzech przypadkach policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami, a także jeden dowód rejestracyjny w związku z usterkami technicznymi. Zachowanie kierowców oceni sąd.

Powrót na górę strony