Wiadomości

Wypadek z udziałem rowerzystki i pojazdu osobowego w Żninie

Data publikacji 03.08.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie, pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek w Żninie. Rowerzystka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

W poniedziałek (1.08.22) około godz. 19:20 dyżurny żnińskiej komendy Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Żninie na ul. Piwnej. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem marki Skoda 42-letni mężczyzna, wykonując manewr skrętu na skrzyżowaniu dróg równorzędnych, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce i doprowadził do zderzenia. W rezultacie 57-latka została przewieziona do szpitala w Żninie. Obrażenia ciała, jakich doznała, skutkowały rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni. Dlatego też zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek.     

Kierujący był trzeźwy i posiadał wymagane przepisami uprawnienia do kierowania. Od rowerzystki pobrano krew do badań laboratoryjnych. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają żnińscy kryminalni pod nadzorem prokuratury.

Powrót na górę strony