Wiadomości

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani podczas minionego weekendu

Data publikacji 09.08.2022

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, pomimo, iż wcześniej spożywali alkohol. Jakie poniosą konsekwencje, zadecyduje sąd.

W piątek (5.08.22) w godzinach porannych w Janowcu Wielkopolskim policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Sprawdzenie alkomatem wykazało ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie 57-letniego mieszkańca janowieckiej gminy.  

W sobotę (6.08.22) około godz. 13.30 łabiszyńscy mundurowi w Lubostroniu podjęli do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym, po informacji, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Ta informacja potwierdziła się, 63-letni mieszkaniec gminy Łabiszyn miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę (7.08.22)  kilkanaście minut po godz. 18.00 w Wilczkowie żnińska drogówka zatrzymała do kontroli kierującego osobowym renaultem. 70-letni mieszkaniec gminy Łabiszyn w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

Kierowcy ciągnika rolniczego i samochodu osobowego policjanci zatrzymali prawo jazdy. Zachowanie wszystkich trzech mężczyzn oceni sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

Powrót na górę strony