Wiadomości

Dzielnicowy spotkał się z uczestnikami kolonii

Data publikacji 09.08.2022

Łabiszyński dzielnicowy asp. szt. Marcin Kranz wygłosił prelekcję dotyczącą bezpiecznego wypoczynku dla dzieci w Zespole Szkół na ul. Nadnoteckiej w Łabiszynie. Podczas wakacji w tej placówce gościły dzieci w ramach letnich kolonii.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Łabiszynie asp. szt. Marcin Kranz spotkał się z uczestnikami kolonii, które odbywały się w Zespole Szkół na ul. Nadnoteckiej w Łabiszynie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjant opowiedział, jakie kąpieliska należy wybierać. Wyjaśnił, jaki strój i akcesoria są niezbędne dla każdego plażowicza. Przypomniał, że bardzo ważne jest zapoznanie się z regulaminem kąpieliska. Zachęcał, aby wybierać te miejsca, których strzeże ratownik. Wyjaśnił, jak należy postąpić, gdy zauważymy tonącą osobę.

Tradycyjnie przypomniane zostały numery alarmowe służb ratunkowych.  Dzielnicowy zalecał dużą ostrożność zarówno w kontaktach z nowo poznanymi  osobami jak i znajomościami zawieranymi za pośrednictwem portali społecznościowych.

Powrót na górę strony