Wiadomości

Odpowie za przywłaszczenie dokumentów

Data publikacji 15.03.2023

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim, ustalił sprawcę przywłaszczenia portfela, w którym znajdowały się dokumenty oraz gotówka. 42-letni mieszkaniec gminy Rogowo usłyszał już zarzut, grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjantom częściowo udało się odzyskać przywłaszczone mienie.

Wczoraj (14.03.2023) dzielnicowy z janowieckiego komisariatu został powiadomiony o kradzieży portfela, w którym znajdowały się dokumenty oraz gotówka.

Zgłaszająca przekazała funkcjonariuszowi, że pozostawiła portfel w jednym z punktów handlowych na terenie gminy Rogowo. Gdy wróciła na miejsce szukać swojej własności, już jej tam nie było.

Tego samego dnia dzielnicowy ustalił osobę, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem. Informacje, które posiadał, potwierdziły się. Podejrzanym o ten czyn był 42-letni mieszkaniec gminy Rogowo, to w należącym do niego pomieszczeniu gospodarczym, znaleziono portfel wraz z dokumentami. Jak się okazało, mężczyzna zdążył już wydać znajdującą się w środku gotówkę.

42-latek usłyszał już zarzuty przywłaszczenia portfela wraz z jego zawartością. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że jeśli znajdziemy dokumenty lub mienie należące do innej osoby, mamy obowiązek je oddać właścicielowi, przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych albo powiadomić o tym fakcie Policję.

Powrót na górę strony