Wiadomości

Pijana, bez prawa jazdy uderzyła w bariery, ale to nie wszystkie jej przewinienia

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazała się 18-letnia żninianka, która pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy wsiadła za kierownicę. Jazdę zakończyła rozbijając pojazd na barierach. To nie wszystkie jej przewinienia, odpowie również za kradzież auta.

Do zdarzenia doszło w nocy (25.07.23) przed godziną 1.00, do żnińskiej jednostki policji, wpłynęło zgłoszenie o pojedzie, którego kierujący uderzył w bariery na ulicy Klemensa Janickiego w Żninie.

Policjanci ustalili, że vw kierowała 18-letnina żninianka, która nie posiada prawa jazdy, a badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo zabezpieczono od niej krew do badań laboratoryjnych. Na szczęście nie odniosła obrażeń w wyniku tego zdarzenia. Jak się później okazało, młoda kobieta wykorzystała nieuwagę domowników i zabrała klucze od pojazdu. Nie zważając na swój stan, postanowiła wyjechać na drogę.  

Po wytrzeźwieniu 18-latka usłyszała zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży pojazdu, za co grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za jazdę bez uprawnień.

Powrót na górę strony