Wiadomości

Dzielnicowy wspólnie z pracownikiem socjalnym kontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych

Data publikacji 18.11.2023

Trudne warunki atmosferyczne, a w szczególności niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia bezdomnych. Z myślą o bezpieczeństwie osób, które z różnych przyczyn straciły dach nad głową, dzielnicowy z terenu gminy Gąsawa oraz pracownik socjalny z tejże gminy, prowadzili kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych.

W najbliższym czasie zapowiadane jest pogorszenie warunków atmosferycznych. To czas, aby zadbać o osoby szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. Dzielnicowy z terenu gminy Gąsawa oraz pracownik socjalny z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gąsawie sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać bezdomni i inne osoby potrzebujące schronienia.

Osoby, które utraciły dach nad głową często przebywają w budynkach przeznaczonych do rozbiórki. Nocowanie w takich miejscach może okazać się śmiertelnie niebezpieczne również z uwagi na znaczne spadki temperatur, do których dochodzi głównie w nocy. Wszystkim napotkanym osobom oferowano pomoc i wskazywano miejsca, w których można znaleźć bezpieczne schronienie.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Informacje o osobach potrzebujących pomocy czy bezdomnych, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać kategorię zgłoszenia o nazwie „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Trzeba jednak pamiętać, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach nadal należy korzystać z numeru alarmowego 112.

kom. Wioleta Burzych 

  • Prowizoryczna wiata w kolorze zielonym. W drzwiach stoi pracownik socjalny, w środku funkcjonariusz Policji.
  • Dzielnicowy wchodzi do pustostanu
  • Dzielnicowy w towarzystwie pracownika socjalnego wchodzą do komórki, w której na co dzień przebywają bezdomni
  • Asp. Karol Susz wchodzi do pustostanu, gdzie czasem gromadzą się osoby bez dachu nad głową.
  • Policjant znajduje się w środku komórki, w której na co dzień przebywają bezdomni. Widoczne na zdjęciu są koce i poduszki, a na podłodze butelka po alkoholu.
  • Policjant latarka przyświeca zacienione miejsce. Na podłodze porozrzucane butelki i puszki. Sprawdza, czy przebywa tam osoba bezdomna potrzebująca pomocy.
Powrót na górę strony