Wiadomości

Zarzuty i areszt za posiadanie środków odurzających

Data publikacji 04.03.2026

Zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania ich innym osobom usłyszał mieszkaniec Łabiszyna. Mundurowi znaleźli przy nim, a także w zajmowanym przez niego lokalu substancje psychotropowe. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W środę (25.02.2026), około południa, podczas patrolu ulic Łabiszyna, dzielnicowi z miejscowego posterunku zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok wyraźnie się zdenerwował i chcąc uniknąć spotkania ze stróżami prawa szybko oddalał się w stronę swojego mieszkania. Jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, dlatego postanowili podjąć wobec niego interwencję i wylegitymowali go.

Mężczyzna okazał się osobą dobrze znaną funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji. W trakcie legitymowania przeprowadzili kontrolę osobistą, podczas której w kieszeni spodni znaleźli foliowy worek z zawartością białej, skrystalizowanej substancji. 54-latek został zatrzymany.

Łabiszyńscy dzielnicowi sprawdzili także miejsce zamieszkania mężczyzny, gdzie w szafie na ubrania natrafili na koleje porcje substancji psychotropowych, wagę oraz przygotowane do napełnienia narkotykiem woreczki strunowe. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 175 gramów środków odurzających. Wstępne badania wykazały, że była to substancja psychotropowa 3-CMC, znana jako metaklefedron – substancja zabroniona ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz udzielania ich innym osobom.

W piątek (27.02.2026) Sąd Rejonowy w Szubinie zdecydował, że trzy najbliższe miesiące podejrzany spędzi tymczasowo w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

Powrót na górę strony