Wiadomości

Policjanci uczestniczyli w „Festiwalu Zawodów”

Data publikacji 20.05.2026

Kolejna edycja „Festiwalu Zawodów” miała na celu przybliżyć młodzieży specyfikę różnych zawodów. W tym wydarzeniu brali udział żnińscy policjanci, którzy chętnie odpowiadali na liczne pytania związane z policyjną służbą.

Wczoraj (19.05.26) żnińscy policjanci uczestniczyli w II edycji „Festiwalu Zawodów”, organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Żninie oraz Gminę Żnin. Wydarzenie to miało za zadanie przybliżyć specyfikę różnych zawodów. Skierowane było przede wszystkim do młodzieży stojącej przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej.

Udział funkcjonariuszy Policji w tym wydarzeniu był doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu z młodymi ludzi. Mundurowi rozwiali wszelkie wątpliwości oraz zachęcali do służby w mundurze. Przekonywali, że to ciekawa,  odpowiedzialna, dająca mnóstwo satysfakcji droga zawodowa. Udzielali informacji na temat zasad doboru do służby w Policji, etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz możliwości rozwoju w ramach formacji.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się obecność technika kryminalistyki, który zaprezentował podstawowy sprzęt, jaki wykorzystuje podczas codziennej służby, na miejscu zdarzenia. Młodzież mogła samodzielnie zabezpieczyć ślady daktyloskopijne. Technik wyjaśnił, jak ważna jest jego praca, która wymaga dokładności, tak aby nie zbagatelizować żadnego dowodu, który przyczyni się do ustalenia sprawy przestępstwa.

Liczne pytania kierowane do policjantów potwierdziły, że ten zawód budzi nadal dużą ciekawość. 

Powrót na górę strony